Association of Bureaux de Change Operators of Iran

مدیرکل و رئیس شورای عالی کانون صرافان گفت: نرخ دلار نسبت به پیک قیمت ها تا به امروز ۲۰۰ تومان افت داشته و این روند همچنان ادامه دار خواهد بود.

سعید مجتهدی در گفتگو با رادیو اقتصاد به مصرف کنندگان غیر واقعی که جهت سرمایه گذاری به این بازار می شوند توصیه کرد به جد از این بازارهای فاصله گرفته تا دچار ضرر و زیان نشوند.

وی در ادامه از وجود ۶۰۰ صراف با مجوز بانک مرکزی در کشور خبرداد و اظهارداشت: این واحدها در راستای قوانین پولی و بانکی و همینطور پولشویی فعالیت دارند.

مدیرکل و رئیس شورای عالی کانون صرافان گفت: صرافی های دارای مجوز بازوی توانمندی برای اقتصاد کشور محسوب می شوند و در عین حال از تجربیات ارزشمندی از دوران تحریم ها بهره مند هستند.

وی ضمن اشاره به این جمله که غیر از صرافی های مجوز دار «بازار غیر رسمی» تلقی می شود، افزود: کسانی که در این بازار فعالیت دارند ضمن نداشتن مجوز رسمی از بانک مرکزی، عدم صدور فاکتور رسمی و پرداخت نکردن مالیات متاسفانه اختلال در بازار ایجاد می کنند.

مجتهدی بیان داشت: جدا از این دو دسته اشخاصی دیگری نیز در بازار ارز معاملات آتی و کاغذی انجام می دهند.

وی تصریح کرد: این افراد بدون اینکه پول فیزیکی در میان باشد معاملات آتی انجام می دهند و بازار را به تکانه های شدید دچار می کنند.

مدیرکل و رئیس شورای عالی کانون صرافان یادآورشد: عایدی این معاملات به جیب افراد انگشت شماری سرازیر می شود ولی ضررچنین رفتاری نصیب تمامی افراد جامعه خواهد شد
لینک خبر http://radioeghtesad.irib.ir/NewsDetails/?m=094116&n=194486&ap=1

 
آدرس پستی: تهران - میدان هفت تیر - ابتدای خیابان مفتح جنوبی - کوچه شیمی - پلاک 84 - طبقه پنجم، کد پستی: 1573753411
ساعت مراجعه حضوری : شنبه تا چهارشنبه 8:30 صبح الی 16:30، پنج شنبه 8:30 صبح الی 12:30
ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
تلفن: 4-88347131 فکس: 88347135
صندوق پستی : 141551143
 
Go to top